Posiluji roli otců

ve výchově dětí.

Tvořím TÁTOHRANÍ.

Můj příběh

Mým celoživotním posláním je zlepšovat vztahy otců a jejich dětí. Pomáhám mužům stát se skutečným tátou. Tátou, který stojí pevně na svých nohách, má vyřešené svoje potřeby, a tak může být oporou pro svoji rodinu, za což je nejen obdivován, ale je i sám sebou. Věří si, má otevřené srdce a je pevnou oporu pro své děti i partnerku.

Kořeny mého poslání začínají v mém dětství, kdy jsem byl jako každé dítě formován svými rodiči. Teprve v poslední letech jsem si uvědomil, jak zásadní to byly vlivy. Ať už v dobrém nebo ve zlém, jsem se díky nim opravdu hodně naučil. Táta se celý život vzdělával, a já to dělám také. Táta překonal ve svém životě řadu překážek, jak rodinných, tak zdravotních nebo pracovních a všechny je zdárně zvládl. Když mne potkala vážná nemoc, hledal jsem řešení a našel jsem je. Když jsem začal mít problémy ve vztahu, zapracoval jsem na sobě a ustál to. Jedna z hlavních motivací byla být k dispozici svým dětem. Naše děti nás táty moc potřebují. Ať už jsme jací jsme. Mé děti byly a jsou i nyní svědky mých úspěchů i pádů. Vím z osobní zkušenosti, jak moc je důležité být silným, ale i citlivým tátou, ať už se děje v našem životě cokoliv. Protože chci, aby naše děti měly větší šanci na zdravější a plnohodnotný život, tak chci své zkušenosti předávat dalším otcům. Zde se zrodila myšlenka vytvořit platformu, místo rozvoje a sdílení, pro táty, kteří chtějí pro svoje děti lepší svět/podmínky/prostředí. Tátohraní. Od té doby jsem se stal osobním koučem, mentorem a učitelem/lektorem pro otce, učitele, ale i maminky. Neustále si rozšiřuji své odborné znalosti z psychologie, vztahové terapie, ale i dalších oborů. Mám často být příležitost být s odborníky na tuto problematiku a učit se od nich. Ve své práci uplatňuji komplexní přístup a věřím, že díky své empatii a citlivosti umím nasměrovat své klienty ke změně a prožitku své vnitřní síly i radosti svého otcovství. Mým záměrem je otevřít otcům oči a srdce, aby byli svým dětem vzorem i oporou. Aby naplnili svou základní životní roli.

Mé úspěchy

Vystudoval jsem matematické inženýrství na ČVUT FJFI a také jsem absolvoval část výuky na VŠE.

V původní profesi bankovního manažera jsem zavedl v bance řadu nových produktů, které umožnily bance zvýšit výnosy o stovky milionů. Inicioval jsem přechod na digitální kanály pro klienty finanční trhů, takže mohou zadávat a sledovat své obchody online.

Založil jsem rodinu a poskytují jí zázemí. Udrželi jsme s partnerkou manželství pohromadě, i když to bylo náročné pro nás pro oba. Vychovávám tři krásné a zdravé děti.

Fascinuje mne  zážitková pedagogika. Vytvořil jsem několik kurzů, většinou orientované na zlepšení vztahů rodičů a dětí. Vždy mne to táhlo k psychologii, rozšiřuji si tímto směrem obzory, absolvoval jsem řadu kurzů osobního rozvoje a nyní jsem v body-psychoterapeutickém výcviku. 

Založil jsem Klub dětí a mládeže Čtyřlístek, ve kterém dětem kompenzuje to, co jim chybí a tak není divu, že se jich k nám hlásí více a více.Největším úspěchem je PRALES - přímětský tábor v lese, který je mimořádně oblíbený (2016 - 50 dětí, 2017 - 140 dětí, 2018 - 250 dětí). Pořádáme také jak dětské tábory, tak tábory pro rodiče a děti.

Založil jsem firmu OutdoorGames, jejíž podnikatelský záměr moc nevyšel, z čehož jsem se řádně poučil.

Vlastním také firmu Starforest, která se věnuje implementaci IT projektů a firemnímu poradenství.

Při své práci s dětmi na kroužcích a táborech jsem vypozoroval, jak moc chybí klukům mužské vzory. Proto jsem se rozhodl iniciovat Tátohraní - projekt, ve kterém se zaměřuji na posílení vztahů tátů a dětí. 

Já v médiích

Rozhovor pro ČT 24 - Petr Suchý za Tátohraní a Helena Holá za konferenci Výchova kluků

Rozhovor v ČT u příležitosti konference Výchova kluků, kterou jsme pořádali v březnu 2019. Konference měla za cíl otevřít a hlavně podpořit myšlenku, jak je důležité, aby muži byli součástí dětství a dospívání kluků. Aby muži předávali klukům mužské hodnoty, vzorce chování, učili a ovlivňovali kluky svým příkladem. Aby dospěli v plnohodnotné muže, stojící na vlastních nohách, se zdravým sebevědomím. A jednou byli také “správným” tátou.

Mé hodnoty

Mé hodnoty se promítají do mého celoživotního přání: Chci být zdravý, štastný, prosperující a chci být inspirací pro ostatní, aby to všem přineslo dobro.

Rodina

Zdraví

Prosperita