Mužské archetypy

Přinášíme vám novou sérii zážitkových seminářů pro muže! 

Objevte v sobě kousek každého ze základních mužských archetypů. Pokud tyto kousky neznáte, mohou vás ovládat, i když nechcete.

Poznejte je, posilujte je a hlavně je integrujte do svého života. Uvidíte, jak vám to pomůže ve vztazích, práci, komunikaci.

Vše bude probíhat formou zážitků, tréninku, praktických ukázek, v otevřené atmosféře sdílení a bez hodnocení...

Pojďte zjistit, který archetyp máte dominantní a ovládá vás,  který máte nedovyvinutý a komplikuje vám to život. Pojďte je rozvíjet a integrovat. Staňte se celistvým mužem. 

KDE: velký sál,  A - centrum Karlín, Vítkova 241, 180 00 Praha 8 - Karlín

KDY:  vždy v úterý od 18 do 21 hodin 

3. 10. 2023 - archetyp Bojovníka

31. 10. 2023 - archetyp Milence

7. 11. 2023 - archetyp Mága

14. 11. 2023 - archetyp Král - integrace, zhodnocení

CENA:  2. 900 ,- korun (za všechny čtyři setkání)

Bojovník

V západní kultuře dominantní archetyp, který muže provází už od útlého dětství. Archetyp odvahy, stálosti, síly a agresivity, kterou ale někteří muži v sobě neumí najít, nebo jí nedokáží ovládat.

Je pro něj důležitý výkon, dosahování cílů. Rád ovládá, určuje, kontroluje, dominuje. Bohužel však inklinuje k tomu, vidět svět černobíle, jít do akce po hlavě a nemyslet nad důsledky. Není citlivý, je schopen ubližovat

Naučíme se pracovat se svým vnitřním bojovníkem, poznáme, v čem je nám přínosný, nebo jak v sobě najít jeho sílu, když je to potřeba.

 

Milenec

Archetyp milence dává muži schopnost prožívat city, navazovat vztahy a užívat radosti života. Ve své zralé podobě ostatní mužské archetypy zjemňuje, ale nezměkčuje.

V extrémní podobě je to promiskuitní Casanova, užívající si svou moc nad ženami, neschopen navázat trvalý vztah, anebo na straně druhé závislý „maminčin mazánek“.

 

Mystik

Je archetypem uvědomění, vědomí, růstu a přeměny. S jeho pomocí poznáváme hloubku lidské existence, smysl života, ale také stíny svého „já“ a všeho ostatního. Rozvinutý mystik nám přináší do života jedinečnost a s ní stabilitu - schopnot jít za svým jedinečným posláním a nenechat se zvyklat vedlejšími událostmi a lidmi. 

Mystik se může stát snadno fanatikem - na jedné straně náboženským, ale na druhé straně třeba materialistickým. Potlačený mystik nás odvadí od naší jedinečné podstaty a znemožňuje nám žít autentický život. V naší "ateistické" domovině se jím moc nezabýváme, a tak se nemůžeme divit, jak často žijí muži život materiálně uspokojivý, ale duševně zanedbaný, ústící v nejasný pocit životní nespokojenosti.

Král

Archetyp, který v sobě spojuje všechny výše uvedené, integruje je v jeden celek a vyjadřuje sílu autority vnitřní i vnější. Autority přirozené a laskavé. 

Král spojuje a vidí celkový obraz, je archetypem vyrovnanosti a bezpečí uvnitř svého já. Je proto symbolem plodnosti a tvůrčí energie pro všechny ve svém okolí.

Co vám absolvování seminářů přinese?

  • Rozpoznání vašich silných stránek zvýší vaši sebeúctu a sebedůvěru.
  • Dozvíte se více o sobě, jak se víc otevřít a sdílet svůj vnitřní svět..
  • Identifikace s konkrétními archetypy vám pomůže v osobním rozvoji, v efektivnější komunikaci a asertivitě.
  • Můžete se naučit jak efektivněji vést a inspirovat ostatní, konstruktivně řešit neshody a konflikty.
  • Setkání s lidmi s podobnými zájmy a zkušenostmi, nová přátelství.
  • Pro některé z Vás může být přínosná i spirituální dimenze, kdy mužské archetypy působí jako brána k hlubšímu pochopení životního smyslu.

Co tento seminář může přinést do partnerského života?
Porozumění vlastním reakcím a potřebám může vylepšit schopnost komunikace, přinést větší emocionální hloubku a pochopení, více intimity do partnerství. Kdo by si to nepřál?

Co může přinést vašim dětem?
Budete nejenom pevnou oporou, ale i inspirací. Nechte své děti vyrůstat s reálným vzorem, jak být komplexním a celistvým mužem.

Vědomí

Naučíte se pracovat se svými silnými i slabými stránkami

Klid

Uvědomění si sama sebe vám přinese klid

Síla

Naučíte se pracovat se svou silou, najít ji nebo ji zkrotit

Kdo seminář povede?

Petr Suchý je tvůrcem myšlenky a projektu Tátohraní. Sám má tři děti a dlouhodobě se zabývá posílením role otců ve výchově. Pořádá akce pro rodiče a děti, je dlouholetým lektorem i táborovým vedoucím.

Uvedl už několik úspěšných opakování seminářů a webinářů na téma Výchovy kluků. Podílel se významnou měrou na konferenci Výchova kluků v Čechách.

Praktické informace

Cena

Cena je 2.900,- Kč za celou sérii seminářů.

Přihláška, platební pokyny

V objednávce zadejte všechny potřebné údaje do formuláře.  Po vyplnění a odeslání objednávky vám přijde potvrzovací e-mail na Vámi uvedenou adresu.
Po zaplacení dostanete na zadanou adresu e-mail s potvrzením o platbě a finální fakturou. V případě, že neobdržíte potvrzení či jný dokument, obracejte se prosím na e-mail iva.hybnerova@klubctyrlistek.cz.

Zrušení akce

V případě, že nebude dostatek účastníků přihlášených, pořadatel si vyhrazuje právo seminář zrušit v dostatečném předstihu. V takovém případě budou peníze vráceny.

Storno podmínky

V případě storna účasti je třeba sehnat náhradníka, nebo počítat s 50% storno poplatkem z ceny semináře.