Osobní koučink pro ženy

Koučink je určen především pro ženy a je zaměřen na vyjasnění vztahových problémů, zejména ve výchově dětí. 

Pro koho

Pro maminku, která si potřebuje vyjasnit, co chce od života, co potřebují její děti a co jí může poskytnout její partner. Pro maminku, která je na výchovu dětí sama a chce si vyjasnit, jak to má zvládnout. A také pro každou maminku, která chce zajistit svým synům lepší start do života.

Proč

Máte pocit, že vám nebo vašim dětem v životě něco chybí?

Nejste dlouhodobě spokojené v partnerství nebo v práci?

Máte se svým okolím konflikty a chcete to změnit?

Nedaří se vám vytvořit soulad mezi vašimi pracovními a rodinnými povinnostmi?

Jak

Obvykle pracuji se svými klientkami formou pravidelných osobních setkání v rozsahu 2-4 hod měsíčně dle potřeby i možností a vždy na klidném místě, kde můžeme pracovat. Osobní setkání mohou být doprovázeny průběžnými telefonickými hovory nebo společnými aktivitami s dětmi.

Přínosy

Ulehčíte si život
Budete cítit více jistoty
Zajistíte lepší start do života vlastním dětem
Podíváte se na své problémy z minulosti a najdete jejich řešení
Budete mít více dobré nálady a energie
Získáte více vnitřní svobody

Zde je uveden výběr ze situací, které řeším se svými klientkami. Nejsou to ale jen tato témata. Přistupuji ke klientkám individuálně, záleží totiž na jejich potřebách a přáních. I když občas nedokáží svoje potřeby nebo přání ihned vyjádřit, důležitá je jejich intuice nebo pocit, že něco není v pořádku a chtějí to změnit. Pak se může jejich situace obrátit k lepšímu.

Výchova kluků

Výchova kluků – řada žen, které zůstaly na výchovu kluků samy, se často mylně domnívají, že to zvládnou. Ony to samozřejmě zvládnou, jen se z jejich synů nestávají úplní muži. Absence mužského vzoru v rodině mívá fatální následky na vývoj mužské psychiky. Chlapec pociťuje značné potíže s přechodem  do mužského světa. Neví, jak se v něm orientovat a naplňovat svoje mužské aspekty. Může se z něj stát hrdina, zažít úspěch, ale často žije jen osud, který si pro něj vysnila jeho matka, byť nevědomě. A často mívá potíže se vztahy vůči ženám. Proto je nutné, aby ženy, které chtějí výchovu kluků zvládnout, pochopily, jak silný vliv na budoucího muže mají. Je důležité, aby si vyjasnily řadu hledisek, které mohou budoucí mužskou osobnost determinovat. Nepřítomnost otce nelze úplně kompenzovat, ale každý krok ke zlepšení je vítaný. Mé klientky se tak lépe zorientují, ve finále si zjednoduší život a pomohou tak synovi k lepšímu startu do života.

 

Zapojení partnera do rodinného života

V dnešní době je kladeno hodně požadavků na muže i na ženy. Po mužích se chce, aby nosili domů dost peněz, byli samostatní, zodpovědní, silní, ale také citliví, laskaví, pečující. Aby se postarali o dům nebo byt, zajistili auto a dovolenou, pomáhali s výchovou dětí a věnovali péči a pozornost partnerce. Tohle všechno zvládne asi jen Superman a tak jsou mnohé ženy zklamané.  Buď si zvolí strategii, že všechno zvládnou samy, která muže spolehlivě odradí, nebo  od muže požadují větší výkon. Se svými klientkami řeším, jak z toho ven. Jak si zajistit větší spokojenost, aniž by bylo ohroženo partnerství. Jak motivovat muže ke změně. Jak být  s partnerem dětem správným vzorem párového soužití.

Energy management

Mnoho žen se v dnešní době plné příležitostí a genderové rovnoprávnosti snaží využít možnosti, které jsou jim dány. Na druhé straně chtějí zvládnout požadavky, které na ně kladou děti, práce, partner, rodiče a společnost, a dost často řeší také požadavky, které kladou samy na sebe. Na jedné straně se chtějí osamostatnit, na straně druhé nechtějí zůstat samy. Snaha zvládnout spoustu věcí jim ale často  sebere veškerou energii a ony jsou pak unavené a vyčerpané. Společně pak hledáme příčiny a možná východiska. Mé klientky si uvědomí kořeny svých problémů, mohou se postavit se na vlastní nohy, konečně se opřou o partnera a  spolu s ním vytvoří harmonické rodinné prostředí.

Potřebujete si s někým nezávislým probrat i osobnější věci, o kterých přemýšlíte a možná i už hledáte, jak je řešit?

Reference

Chcete-li se na to, co děláte, co řešíte či prožíváte podívat jinak, z jiné perspektivy, získat odstup a nadhled nad každodenní rutinou a jste-li ochotní žité či zažité měnit, pak Vám doporučuju setkání s Petrem Suchým. Získala jsem jiného průvodce, než na které jsem byla doposud zvyklá, a změny se v mém životě začaly dít. Ať se daří i Vám!
Alena Červenkováředitelka SpolečnostE
Když jsem odjížděla od Petra, měla jsem úsměv na tváři. Venku svítilo sluníčko, a já jsem se cítila velmi dobře. Přineslo mi to jiný pohled na mou situaci s dítětem, Uvědomila jsem si souvislosti, dalo mi to vysvětlení, toho co se děje a proč. Mohla jsem tak změnit náš vztah k větší spokojenosti mně i mého syna.
Katka HavlováMaminka 8-letého syna
Dobrý den pane Suchý, ráda bych srdečně poděkovala za Vaši konzultaci. Výchova dětí na prahu dospívání není jednoduchá, zvláště pro rodiče, kteří se s těmito prvními trablemi potkávají doma poprvé. Diskuse s Vámi byla věcná, upřímná, motivující, s důrazem na principy přístupu k výchově kluků. Byla to nejen teorie, ale zároveň reálné příklady z praxe, a trochu koučinku:-). Naše popovídání mi pomohlo utřídit si myšlenky a pochopit základní rozdílný přístup k dívkám a chlapcům v tomto choulostivém věku. Vřelé díky za podporu.
Jana Ocelík VintrováMaminka 12-letého syna
Chtěla bych poděkovat panu Suchému za konzultaci ohledně naplňování klukovských potřeb. Jeho postřehy a podněty byly pro mě velmi zajímavé a cenné, protože jsem tápala, jak se postavit ke klukovským potřebám se prát, někam lézt, běhat. Doufám, že coby učitelka ve školce budu pro mé kluky dobrým parťákem.
Lucie ŠůchováUčitelka MŠ

Cena a podklady

Úvodní konzultace je 1200 Kč za hodinu, dále dle individuální dohody. Při objednávce 3 konzultací je slevová cena 1000 Kč za hodinu.