Párový koučink aneb jak se stát lepšími rodiči

 

Koučink je určen pro zejména pro páry, jež se potýkají s nezbednými potomky, anebo se vzájemným vztahem. Cílem je zlepšení rodinného prostředí.

Pro koho?

Pro páry, které se potýkají s nečekanými událostmi, jako je specifická odlišnost dítěte, závažná nemoc dítěte nebo jednoho z partnerů. Pro páry, jimž děti buď přerůstají přes hlavu nebo naopak jejichž děti ztrácejí vnitřní motivaci k vlastnímu růstu. Pro páry, jejichž děti hledají nestandardní východiska jako jsou počítačové hry, sociální sítě, riskantní sporty, šikana (z obou stran), drogy nebo dokonce předčasný odchod z rodiny. Pro páry v očekávání, kterým nestačí předporodní kurz pro ženy, protože blížící se změna se týká také muže a chtějí si vyjasnit, co všechno ho čeká.

Proč?

  • Chcete pomoci svým dětem v životě uspět?

  • Jste ve své rodině spokojení a šťastní nebo máte dojem, že by to mohlo/mělo být lepší?

  • Jak to mají vaše děti?

  • Okopírovali jste způsob výchovy od svých rodičů a teď se občas divíte, jaký život žijete?

  • Daří se vám vytvářet harmonické rodinné prostředí?

Jak?

Obvykle pracuji se svými klienty formou pravidelných osobních setkání v rozsahu 2-4 hod měsíčně dle potřeby i možností a vždy na klidném místě, kde můžeme pracovat. Osobní setkání jsou doprovázeny průběžnými telefonickými hovory nebo společnými aktivitami s dětmi.

Přínosy

Získáte více sebedůvěry v rodičovské roli
Uleví se vám od dlouhodobých konfliktů
Zlepší se váš párový život
Vám i vašim dětem se bude lépe dařit
Vaše domácnost bude harmoničtější
Budete se cítit jako lepší rodiče

Potřebujete si s někým nezávislým probrat i osobnější věci, o kterých přemýšlíte a možná i už hledáte, jak je řešit?

Co se děje pod pokličkou?

Jak je možné, že ze zamilovaného páru, který se rozhodne založit rodinu, časem dojdeme k 50 % rozvodům? A nepochybujte o tom, že rozvod je pro děti a často i dospělé traumatickým zážitkem.

Cítíte – li, že se ve vaší rodině/vašem vztahu děje něco, co se vám nelíbí, je to signál, na který je lepší reagovat než ho ignorovat.

Často s klienty zkoumáme situace, do kterých se dostali, aniž by si uvědomili, jak se jim to stalo. Probíráme situace ve kterých jim není dobře, které nemají pod kontrolou a kterých by se rádi vyvarovali do budoucna. Většinou mají podobné příčiny: jsou to nevyjasněné cíle výchovy, nereálná očekávání vůči manželství, osobní nevyzrálost a konflikty.

Problémy ve vztahu k dětem jsou často způsobeny problémy v páru.

Rodinné/párové problémy můžete samozřejmě řešit o samotě v lese. Ale naděje na vyřešení je velmi malá.

Nejlepší a nejrychlejší změny přináší společná práce. S klienty proberu jejich aktuální situaci, čeho se obávají a kam by rádi směřovali. Identifikujeme klíčové příčiny a vyjasníme si, co všechno způsobují. Jde mi primárně o to, aby oba rodiče získali naději, že se situace zlepší a ukázali jsme si základní kroky, které povedou k nápravě.

Cítíte, že se potřebujete poradit o vaší rodinné situaci s někým nezávislým, kdo bude naslouchat oběma stranám a pomůže vám hledat společné řešení?

Řešíte- li vztahy k dětem, vztahy k vlastním rodičům, peníze, domácí práce  a nenacházíte-li vzájemné pochopení a soulad, můžeme se podívat i hlouběji a vyjasnit si, kde je zakopán pes, můžeme vyndat kostlivce ze skříně, vyčistit vzduch a otevřít tak vaši domácnost závanu svěží, čisté energie, ve které vám všem bude lépe.

Reference

Mnoho let se věnuji vzdělávání, pomáhám lidem s jejich rozvojem a řeším s nimi také jejich osobní život. Zde často mluvíme i o dětech. Po několika sezeních s Petrem jsem si uvědomil svou roli táty ve vztahu k mým dětem, potřebu otevřené komunikace a význam osobního vzoru. Petr je citlivým koučem a vždy umí odhadnout, na co se zaměřit a hned doporučí, co konkrétně změnit. Líbí se mi jeho praktické příklady z jeho života. Chci mu poděkovat i za podněty k rozvoji svého partnerství i k pochopení vlivu svého dětství, na současné problémy. Doporučuji všem tátům, ale i maminkám, kteří se chtějí stát pro své děti pozitivním vzorem. Dejte jim raději tuto zkušenost, než nový mobil😊
Václav ŠlapákTrenér, kouč a manažer
Petr šel k podstatě věci a navedl mne na cesty k řešení. Ulevilo se mi, že podobné problémy řeší spousta lidí a že kroky k jejich nápravě nemusí být složité.
Daniel Mareš

Cena a podklady

Úvodní konzultace je 1200 Kč za hodinu, dále dle individuální dohody. Při objednávce 3 konzultací je slevová cena 1000 Kč za hodinu.