Za čest krále!

víkendová akce pro tatínky s dětmi 2 - 18 let

Přijeďte si zažít středověk na vlastní kůži.

Co je náplní akce?

Představte si, že máte stroj času a ten vás přenese na středověký hrad....v kovárně kovají meče, slyšíte samé břink a  cink, hradem se line vůně vepřové pečínky, pážata cvičně šermují, krásná hrnčířka vytáčí na kruhu nádoby, pekař připravuje chléb, děvečka dere vlnu, dámy vyšívají rodové znaky na pláště bojovníků a král.......

Co dělá král? Král zmizel....

A tak začíná náš příběh. Po příjezdu na hrad a společné večeři si pustíme úvodní film a řekneme si pár organizačních věcí. 

Druhý den dopoledne se vydáme hledat krále - projdeme napínavou hrou s úkoly, při které se dozvíme něco o středověku a životě na hradě i v podhradí. Po obědě se začneme připravovat na dobývání hradu - budeme vyrábět zbraně, štíty a možná i přilby. Vaše děti budou tak moci sledovat tatínky při výrobě mečů, štítů a přileb, které poté dostanou. 

Po lehké večeři zahájíme dobývání hradu. Rozdělíme se do dvou týmů - jeden bude hájit hrad a druhý dobývat. Bojovat můžou bojovníci jakéhokoliv věku a pohlaví, jen si musí při soubojích vybírat adekvátní soupeře. Největší bitva se obvykle strhne na parkáně, a pokud se podaří obráncům ustoupit do věže, mají velkou šanci na přežití i když zbytek hradu padne do nepřátelských rukou.

V sobotu odpoledne si všichni vyzkoušíme středověká řemesla -  keramickou tvorbu, předení vlny na kolovrátku, příprava chleba, pečení selete,....Vlastním prožitkem tak poznáme středověk lépe než suchopárným výkladem ve škole. 

Večer nás čeká hradní veselice. Jídlo a pití, divadlo a tanec,...

 Čeká vás i řada překvapení, která nebudu prozrazovat dopředu. Každopádně zapomenete na všední starosti, vyčistíte si hlavu a vrátíte se nabití energií. Děti poznají středověk na vlastní kůži a budou mít o čem ve škole vyprávět.

Můžete mít obavu z cizích lidí, které neznáte. Ale spojuje vás touha přiblížit se vlastní dětem, a ta vám dává společný prostor, kde se můžete poznat. Můžete mít pocit, že hra je ztráta času, ale čas strávený s dětmi je investice do jejich budoucnosti. Můžete si říkat, že hrát si s dětmi není pro vás, ale v každém z nás je vnitřní dítě, které si rádo hraje, stačí ho jen probudit.

Rámcový program (detailnější program obdržíte emailem)

Čtvrtek
Do 18:00 příjezd na hrad
19:00 večeře
20:00 inspirativní film, organizační záležitosti

 

Pátek+Sobota
8:00 snídaně
9:00 program 
12:00 oběd
13:00 program 
18:30 večeře
20:00 program

Neděle
8:00 snídaně
9:00 program
12:00 oběd
13:00 odjezd

Praktické informace

Cena

Základní cena je 2900 za rodiče a 1900 za dítě. 

Cena zahrnuje

ubytování, vstup na hrad, plná penze včetně 2 svačin za den, program, pojištění

Doprava

vlastní

Doporučený věk

Doporučený věk dětí 2-18 let, jiný věk nebo účast dětí bez tatínka jsou případně možné po konzultaci s přípravným týmem.

Přihláška, platební pokyny

Pokud budete chtít vystavit fakturu, zaškrtněte v objednávce políčko a vyplňte fakturační data.
Po vyplnění a odeslání objednávky vám přijde email s potvrzením, zálohovou fakturou a platebními instrukcemi. 
Po zaplacení dostanete email s potvrzením a finální fakturou.
Nejpozději týden před akcí vám pošleme e-mail s detailními instrukcemi.

Zrušení akce

V případě nenaplnění minimální kapacity jsme nuceni akci odložit. V tom případě budete informováni mailem nejpozději týden před zahájením akce a peníze vám budou vráceny.

Storno účasti

V případě nemoci (potvrzení od lékaře) je stornopoplatek 500 Kč/osobu. V ostatních případech je nutné sehnat náhradníka nebo je stornopoplatek ve výši 60%.

Souhlas

Souhlasím s tím, že pořízené fotografie/video/audio záznamy mohou být zveřejněny a použity pro prezentaci STARFOREST s.r.o. Souhlasím se zpracováním mnou uvedených osobních údajů, a to za účelem zasílání informací o aktivitách STARFOREST s.r.o. 

Z předchozích akcí ...

Tátovýlet 22.2.2019

Vyrazili jsme v 10.00 z Mnichovic na Klokočnou, pak Struhařov, výborný oběd a přes Krásné Vyhlídky do…

Celý článek

Legoland 28.9.2018

Na konci září jsme vyrazili s kamarádem a našimi dětmi do Legolandu. Cca 14 dní předtím jsme…

Celý článek

Za čest krále 2018

Ve čtvrtek odpoledne jsme se sešli na hradě v počtu 9 dospělých a 18 dětí. Děti byly…

Celý článek