Osobní koučink aneb jak se stát lepším tátou

 

Koučink je určen především pro muže a je zaměřen na řešení problémů a zlepšení života muže, zejména v roli otce

Pro koho?

Pro každého otce, který hledá rovnováhu mezi prací, rodinou a volným časem. Pro muže, kteří plánují založit rodinu a potřebují se na to připravit. Pro otce, kteří už mají děti, ale nestihli se tomuto tématu věnovat a teď hledají cestu, jak to napravit. Pro otce puberťáků či dospělých mužů, kteří k sobě nemají optimální vztah, a potřebují vědět, jak to změnit.

Proč?

 • Přemýšleli jste někdy, co znamená dobrý táta?
 • Máte málo času na své děti a hledáte soulad mezi svou pracovní rolí a rolí otce?
 • Chcete pomoci svým dětem postavit se na vlastní nohy a podpořit je na cestě do vnějšího světa?
 • Řešíte rozdíly v názorech na výchovu svých dětí se svou ženou?
 • Máte pocit, že si někdy nerozumíte se svým puberťákem?

Jak?

Obvykle pracuji se svými klienty formou pravidelných osobních setkání v rozsahu 2-4 hod měsíčně dle potřeby i možností a vždy na klidném místě, kde můžeme pracovat. Osobní setkání jsou doprovázeny průběžnými telefonickými hovory nebo společnými aktivitami s dětmi.

Přínosy

Získáte více sebedůvěry v otcovské roli
Zažijete pocity smysluplného využití času s dětmi
Zajistíte lepší start do života vlastním dětem
Podíváte se na své problémy z minulosti a najdete jejich řešení
Získáte obdiv a respekt vaší partnerky
Naleznete řešení pro váš work-life balance

Potřebujete si s někým nezávislým probrat i osobnější věci, o kterých přemýšlíte a možná i už hledáte, jak je řešit?

Výběr z 10 kroků jak se stát správným tátou

Umíte pomoci dětem se postavit na hlavní nohy a podpořit je v cestě do vnějšího světa? Znamená to udělat několik důležitých kroků.

Během konzultace procházíme společně s klientem řadu důležitých témat a zjišťujeme, jak ovlivňují jeho vztah k dětem. Často se ukáže, že velký vliv mají i zdánlivě nesouvisející témata jako například práce. Na začátku se zaměřujeme na ty situace, které volají po rychlé nápravě. Jde mi především o konkrétní praktické kroky, které mohou mí klienti uvést ihned do praxe a vidět tak přínosy pro sebe, děti i partnerku. My muži máme rádi funkční a jasné věci.

Jedním z důležitých kroků je pro některé z nás dozrát z kluka v muže. Z kluka, který plní požadavky ostatních – manželky, dětí, rodičů, nadřízených. V muže, který ví, jaké jsou jeho silné stránky a jaké slabé. Muže, který ví, co je to síla i slabost, láska i zranitelnost, chytrost i moudrost. Muže, který ví, co chce a kam jde.

Neméně důležitým krokem je ukazovat dětem vnější svět, připravit je na to, co je může potkat. Maminky zajistí péči a domov a my, muži, bereme děti do světa a učíme je věci poznávat přímo. Někdy tak mohou přijít i k drobnému zranění, což ale zvyšuje jejich odolnost.

 

Reference

Mnoho let se věnuji vzdělávání, pomáhám lidem s jejich rozvojem a řeším s nimi také jejich osobní život. Zde často mluvíme i o dětech. Po několika sezeních s Petrem jsem si uvědomil svou roli táty ve vztahu k mým dětem, potřebu otevřené komunikace a význam osobního vzoru. Petr je citlivým koučem a vždy umí odhadnout, na co se zaměřit a hned doporučí, co konkrétně změnit. Líbí se mi jeho praktické příklady z jeho života. Chci mu poděkovat i za podněty k rozvoji svého partnerství i k pochopení vlivu svého dětství, na současné problémy. Doporučuji všem tátům, ale i maminkám, kteří se chtějí stát pro své děti pozitivním vzorem. Dejte jim raději tuto zkušenost, než nový mobil😊
Václav ŠlapákTrenér, kouč a manažer
Petr šel k podstatě věci a navedl mne na cesty k řešení. Ulevilo se mi, že podobné problémy řeší spousta lidí a že kroky k jejich nápravě nemusí být složité.
Daniel Mareš

Cena a podklady

Úvodní konzultace je 1200 Kč za hodinu, dále dle individuální dohody. Při objednávce 3 konzultací je slevová cena 1000 Kč za hodinu. 

Dárkový poukaz - jak postupovat?

 • 1
  Objednávka
  Vyplníte objednávku. Poté vám přijde do mailu faktura. Po zaplacení vám zašleme dárkový poukaz. Po vytištění do něj můžete doplnit jméno obdarovaného. Platnost je do tří měsíců od zaplacení.
 • 2
  Konzultace
  Obdarovaný mne kontaktuje mailem nebo telefonicky, probereme úvodní detaily a dohodneme termín, formu - osobní nebo online a případně místo konzultace.
 • 3
  Obchodní podmínky
  Konzultace může být zrušena nejpozději 24 hod předem. Při zrušení během posledních 24 hodin se účtuje plná sazba. Předplacenou službu je nutné vyčerpat do konce 3. měsíce po zaplacení. Místo konzultace jsou Strančice, Rude armády 277 nebo Praha, Karmelitská 18. V případě jiného místa výkonu se cestovné automaticky připočítává k ceně dle vzdálenosti ze Strančic.