Osobní koučink aneb jak se stát správným tátou

 

Koučink je určen především pro muže a je zaměřen na řešení problémů a zlepšení života muže, zejména v roli otce

Pro koho

Pro každého otce, který hledá rovnováhu mezi prací, rodinou a volným časem. Pro muže, kteří plánují založit rodinu a potřebují se na to připravit. Pro otce, kteří už mají děti, ale nestihli se tomuto tématu věnovat a teď hledají cestu, jak to napravit. Pro otce puberťáků či dospělých mužů, kteří k sobě nemají optimální vztah, a potřebují vědět, jak to změnit.

Proč

  • Přemýšleli jste někdy, co znamená dobrý táta?
  • Máte málo času na své děti a hledáte soulad mezi svou pracovní rolí a rolí otce?
  • Chcete pomoci svým dětem postavit se na vlastní nohy a podpořit je na cestě do vnějšího světa?
  • Řešíte rozdíly v názorech na výchovu svých dětí se svou ženou?
  • Máte pocit, že si někdy nerozumíte se svým puberťákem?

Jak

Obvykle pracuji se svými klienty formou pravidelných osobních setkání v rozsahu 2-4 hod měsíčně dle potřeby i možností a vždy na klidném místě, kde můžeme pracovat. Osobní setkání jsou doprovázeny průběžnými telefonickými hovory nebo společnými aktivitami s dětmi.

Přínosy

Získáte více sebedůvěry v otcovské roli

Zažijete pocity smysluplného využití času s dětmi

Zajistíte lepší start do života vlastním dětem

Podíváte se na své problémy z minulosti a najdete jejich řešení

Získáte obdiv a respekt vaší partnerky

Naleznete řešení pro váš work-life balance

Potřebujete si s někým nezávislým probrat i osobnější věci, o kterých přemýšlíte a možná i už hledáte, jak je řešit?

Výběr z 10 kroků jak se stát správným tátou

Umíte pomoci dětem se postavit na hlavní nohy a podpořit je v cestě do vnějšího světa? Znamená to udělat několik důležitých kroků.

Během konzultace procházíme společně s klientem řadu důležitých témat a zjišťujeme, jak ovlivňují jeho vztah k dětem. Často se ukáže, že velký vliv mají i zdánlivě nesouvisející témata jako například práce. Na začátku se zaměřujeme na ty situace, které volají po rychlé nápravě. Jde mi především o konkrétní praktické kroky, které mohou mí klienti uvést ihned do praxe a vidět tak přínosy pro sebe, děti i partnerku. My muži máme rádi funkční a jasné věci.

Jedním z důležitých kroků je pro některé z nás dozrát z kluka v muže. Z kluka, který plní požadavky ostatních – manželky, dětí, rodičů, nadřízených. V muže, který ví, jaké jsou jeho silné stránky a jaké slabé. Muže, který ví, co je to síla i slabost, láska i zranitelnost, chytrost i moudrost. Muže, který ví, co chce a kam jde.

Neméně důležitým krokem je ukazovat dětem vnější svět, připravit je na to, co je může potkat. Maminky zajistí péči a domov a my, muži, bereme děti do světa a učíme je věci poznávat přímo. Někdy tak mohou přijít i k drobnému zranění, což ale zvyšuje jejich odolnost.

 

Reference

Mnoho let se věnuji vzdělávání, pomáhám lidem s jejich rozvojem a řeším s nimi také jejich osobní život. Zde často mluvíme i o dětech. Po několika sezeních s Petrem jsem si uvědomil svou roli táty ve vztahu k mým dětem, potřebu otevřené komunikace a význam osobního vzoru. Petr je citlivým koučem a vždy umí odhadnout, na co se zaměřit a hned doporučí, co konkrétně změnit. Líbí se mi jeho praktické příklady z jeho života. Chci mu poděkovat i za podněty k rozvoji svého partnerství i k pochopení vlivu svého dětství, na současné problémy. Doporučuji všem tátům, ale i maminkám, kteří se chtějí stát pro své děti pozitivním vzorem. Dejte jim raději tuto zkušenost, než nový mobil😊

Václav ŠlapákTrenér, kouč a manažer

Petr šel k podstatě věci a navedl mne na cesty k řešení. Ulevilo se mi, že podobné problémy řeší spousta lidí a že kroky k jejich nápravě nemusí být složité.

Daniel Mareš

Cena a podklady

Cena za konzultace je od 1000Kč do 1500Kč za hodinu práce dle dohodnutého rozsahu. Klient dostane v ceně detailní popis 10 klíčových kroků správného otce s praktickými příklady a knihu  Tátohraní. Cena dále zahrnuje přípravu na konzultace, zpracování podnětů a e-mailovou komunikaci.

Začínáme úvodní konzultací, kterou obvykle dělám po telefonu nebo osobně a slouží pro vyjasnění vaší potřeby a návrhu řešení, případně stanovení dalších kroků. Zde si dohodneme i konkrétní termíny a formu následných konzultací.