Apalucha 1 2017

V pátek večer začala velká Apalucha na chatě Satelit v Krkonoších. Romantický příjezd po zasněžené silnici, tiché vločky se snášející k zemi.Po přeložení zavazadel na skůtr a odstavení auta na parkoviště se každý vydal se svými dětmi zasněženou krajinou k chatě. Tichá krajina udělala své. Na chatu každý došel v dobré náladě, nechávajíc stres civilizace za sebou. Dali jsme si výborný bramborový guláš a nechali řádit děti do devíti. Po první části filmu S tebou mne baví svět jsme je zahnali do postele a my muži jsme si sedli do kruhu, abychom probrali naše plány. Vzešlo z toho dopolední lyžování a odpolední skupinová zábava.

Ráno tedy všichni chtěli vyrazit na lyže. Ale hned před chatou byl fajn svah, ze kterého se děti pokoušeli udělat sjízdný svah. Všechny vozidla se však dost propadla, nejdále dojel snad Niki na F1. Nejhůř asi dopadl Martin, jenž se sáňkami zadrhl tak, že si zabořil pěkně obličej do sněhu.

Lyžování bylo fajn. Po výborném obědě jsme vyrazili opět před chatu, kde se z čekání stala revoluce. Na postu se vždy octl některý táta, a děti na něj pod heslem „Pryč s vůdcem, nikdo nám nebude nic nařizovat“ vrhli a strhli ho do sněhu. Když jim to nešli, pomohli jim ostatní tátové. Tak si všichni pěkně vyzkoušeli, jaké to je, když padáte k zemi do čerstvého prašanu. Děti byly rozjařené a radostně se také váleli v krásném prachovém sněhu.

Pak jsme vyrazili na svah bobovat. Na sjezdovce to jezdilo rychle a tak nebyla nouze o krásné karamboly. Ondra postavil krásný můstek, a tak jsme běhali/chodili nahoru a dolů a jezdili a jezdili až nás bolely nohy.

Po svačině jsme vyrazili už do tmy. Děti dostali za úkol jít sami nebo ve dvojici kus cesty tmavou krajinou, a poměrně snadno to zvládli. Pak přišli tátové a museli některé děti hledat, protože ty se mezitím schovali. To se naštěstí zadařilo a tak jsme se mohli pustit do vrcholovéh zápasu v nové sportovní disciplíně – sněžném rugby. Čtyři tátové se uvolili dělat branky a nastoupila dvě mužstva – tátové a děti. Pohled na tátu se šiškou, který je obklopený hroznem dětí, jež se ho snaží strhnout k zemi je jen pro silné povahy 🙂 Děti to nesmírně bavilo, je vidět, jak jim fyzický pohyb a kontakt s chlapy, kteří jsou obezřetní a opatrní, dělá dobře.

Následovala večeře a druhá část S tebou mne baví svět.

V neděli dopoledne téměř všichni vyrazili na lyže, někteří odpočívali nebo zkoušeli sněžnice. Bylo nádherné počasí, modrá obloha, sluníčko a pohled na okolní hory tak dokresloval skvělou atmosféru. Škoda jen, že to nebylo delší.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů